Polki pokonują Bułgarię w ME

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Porażka z Czeszkami najwyraźniej dała sporo do myślenia polskim siatkarkom, które w sobotę pokonały w drugim meczu mistrzostw Europy, reprezentację Bułgarii 3:1. Drużyna z Bałkanów była przecież rewelacją niedawno zakończonego Grand Prix.

W pewnym momencie pierwszego seta Bułgarki prowadziły już 21:14 i wydawało się, że partia ta jest rozstrzygnięta. Polki wzięły się jednak do odrabiania i zdobyły jedenaście „oczek”, przy jedoczesnej stracie zaledwie punktu, co dało pewne zwycięstwo w rundzie.

Drugi set był jedynym w meczu, który nasze reprezenantki oddały rywalkom. Trzecia partia ponownie była bardzo dobra, a szczególnie znakomicie funkcjonował polski serwis, który demolował Bułgarki. Ostatniego seta nasze uskrzydlone reprezentantki nie mogły już oddać i dobiły rywalki, wygrywając 25:18.

W swojej grupie Polki zajmują drugie miejsce i pewne jest, że awansują do dalszej fazy turnieju. Nie wiadomo tylko jeszcze, z którego miejsca. Póki co, najlepsze są Serbki, które przegrały jednego seta mniej. W niedzielę Polki zagrają właśnie z tym zespołem, o pierwsze miejsce w grupie.