Konferencja naukowa o problemach nauki

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa, odbywająca się w Toruniu w dniach 16-17 września, w tym roku podejmie temat „Współczesnych problemów nauki i szkolnictwa wyższego”. Tematyka konferencji będzie głównie skoncentrowana wokół przepisów prawnych, od których zależy funkcjonowanie szkolnictwa wyższego, co przekłada się na efektywne nauczanie. Referaty będą odpowiadały na zagadnienia z zakresu finansowania edukacji wyższej w Polsce, ocenie finansowania uczelni kościelnych ze środków zewnętrznych, wolności nauki i jej ograniczeń prawnych.

stock.xchng

stock.xchng

Zostanie poruszony także popularny temat kierunków humanistycznych i ich przyszłości. Referenci skupią się również na wizerunku uczelni w oczach absolwentów i na tym, czy aktywność studentów przekłada się na aktywność uczelni. Zaplanowane jest również zwiedzanie Starego Miasta w godzinach wieczornych.

Inicjatywa stworzenia konferencji naukowej wyszła od doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w 2012 roku – podczas pierwszej konferencji zjawiło się ok. 70 osób, wygłoszono 40 referatów i postanowiono zorganizować II edycję wobec spiętrzających się pytań i zainteresowania.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://fpm.umk.pl/pl/strona-glowna

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry