Transferowe podsumowanie: Ekstraklasa

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Kto wydał najwięcej? Kto skorzystał najlepiej na letnim okienku transferowy? Która z drużyn jest najsilniejsza? Postaramy się odpowiedzieć na postawione pytania, analizując transferowe lato w polskiej ekstraklasie.

Choć sezon trwa już od prawie dwóch miesięcy, to okienko transferowe zostało zamknięte dopiero dwa tygodnie temu.

sxc

sxc


Najbardziej aktywnym klubem była Legia Warszawa, która na zakupy wydała w sumie 756 tysięcy euro i zarobiła na sprzedaży piłkarzy blisko 2,3 miliona euro. Ze stolicy Polski odeszli m.in. Janusz Gol oraz Artur Jędrzejczyk. „Legioniści” zakupili natomiast Dossa Juniora oraz Henrika Ojamaę.

Sporo na letniej wyprzedaży zarobił poznański Lech, który pozbył się między innymi Aleksandara Toneva. Lewoskrzydłowy Bułgar zasilił angielską Aston Villę.

Mało aktywna na rynku była Wisła Kraków, która nie podejmowała się żadnych transakcji pieniężnych, dokonując jedynie wolnych transferów. Z drużyną pożegnał się m.in. Cezary Wilk, który odszedł do zespołu Deportivo La Coruna. Na Reymonta powrócił natomiast Paweł Brożek, któremu nie udała się przygoda z zagranicznymi klubami.

Jak na polskie warunki dużo na transfery wydały beniaminki, a zwłaszcza Zawisza Bydgoszcz. Klub ten wyłożył na nowe nazwiska 418 tysięcy euro. Bydgoską drużynę zasilił między innymi Luis Carlos.

Po sześciu kolejkach widać jednak, że duże wydatki nie przyniosły na razie pożądanych efektów. Zawisza zajmuje ostatnie miejsce z trzema punktami na koncie. Na czele tabeli znajduje się Legia Warszawa, choć na swoim koncie zanotowała już dwie porażki.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry