XVI Dolnośląski Festiwal Nauki

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

XVI Dolnośląski Festiwal Nauki odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20 – 25 września, w Legnicy od 26 – 27 września, a w innych dolnośląskich miastach w październiku. Hasłem przewodnim Święta Nauki będzie „Nauka obywatelem Europy” w ramach 20. rocznicy ustanowienia Obywatelstwa Unii Europejskiej.

fot. newsfix.pl

fot. newsfix.pl


Tegoroczną edycję uświetnią stałe punkty programu, takie jak wykład prof. Miodka na temat „Wiedzy obywatelskiej i ludowej w języku”, Czynne Poniedziałki, Debata Oksfordzka, Park Wiedzy, w którym odbędą się pokazy, wystawy i warsztaty, lecz zorganizowano również nowe wydarzenia związane z rocznicami: Rok Jana Czochralskiego, Rok Księżnej Daisy, 100. Rocznica Urodzin Witolda Lutosławskiego.

Dla ułatwienia poruszania się po rozmaitych wydarzeniach, dla uczestników przygotowano ścieżki edukacyjne: „Nauk humanistycznych”, „Człowieka i społeczeństwa”, „Medycyny i zdrowia”, „Biologii”, „Niezwykłego świata chemii”, „Nauki o Ziemi”, „Matematyki, fizyki, astronomii – trzech sióstr”.

Uniwersytet Wrocławski jako współorganizator festiwalu udostępnia sale wykładowe, odpowiednie sprzęty, laboratoria oraz proponuje spotkania z pracownikami naukowymi i specjalistami z różnych dziedzin. Różnorodne formy przekazywania wiedzy podczas Festiwalu Nauki udowadniają, że nauka nie musi być trudna, hermetyczna, nudna i abstrakcyjna, ale przystępna, podana w atrakcyjnej formie i dla wszystkich ciekawych świata.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.uni.wroc.pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/xvi-dolno%C5%9Bl%C4%85ski-festiwal-nauki

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry