XX Forum Wydawców we Lwowie

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA

XX Forum Wydawców we Lwowie, czyli targi książki na Ukrainie, w tym roku trwają od 12 do 15 września, a ich tegorocznym honorowym gościem jest Polska. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski był gościem inauguracji targów, konferencji prasowej oraz Festiwalu Literackiego „Forum Wydawców”.

sxc

sxc


XX Forum Wydawców we Lwowie to najważniejsza i największa tamtejsza impreza kulturalna tego typu, poświęcona książkom i rozwojowi literatury na Ukrainie. W związku mianowania Polski na gościa honorowego, na targach prezentuje się nowości wydawnicze, dzieła literackie specjalnych gości, książki o tematyce polsko-ukraińskiej.

W programie swoje miejsce znalazły projekcje filmów Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego, głośne czytanie poezji Juliana Tuwima. Odbyła się już premiera czternastu polskich nowości wydawniczych oraz antologii współczesnych polskich dramatów. Do Lwowa zaproszono m.in. Zygmunta Baumana, Olgę Tokarczuk, Andrzeja Pilipiuka, Mariusza Szczygła, Zygmunta Miłoszewskiego, Sylwię Chutnik, Janusza Leona Wiśniewskiego.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.mkidn.gov.pl/np/pages/posts/minister-bogdan-zdrojewski-gosciem-xx-forum-wydawcow-we-lwowie-4074.php

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry