4. American Film Festiwal

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

Czwarta edycja American Film Festiwal startuje we Wrocławiu 22 października i potrwa siedem dni. Myślą przewodnią festiwalu jest zapoznanie uczestników ze współczesną kinematografią amerykańską oraz kulturą.

stock.xchng

stock.xchng


Nie zabraknie projekcji filmów reżyserów o sławie światowej, ale festiwalowi przyświeca również inny cel oprócz ukazania najnowszych produkcji komercyjnych – zapoznanie z twórczością reżyserów niszowych, niepromowanych przez filmowe studia na skalę globalną. Przełamanie stereotypu mówiącego, że amerykańskie filmy to fabryka komercyjnej kinematografii, nastawionej na czysty zysk. Przewidziane są również projekcje klasyków: retrospektyw reżyserskich, aktorskich, kina gatunkowego i tematycznego.

Wszystkie projekcje będą nawiązywać do seminariów, wykładów i dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe. Filmy biorące udział w pokazach zostały podzielone na cztery kategorie: Highlights, czyli najgłośniejsze premiery; Spectrum, czyli przegląd kina amerykańskiego; American docs, czyli filmy dokumentalne; On the edge, czyli eksperymentalne kino. Pokazy filmowe będą się odbywać w godz. od 10.00 do 21.15 w Kinie Nowe Horyzonty, a dokładny program festiwalu będzie znany 7 października.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.americanfilmfestival.pl/index.do

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry