O absolwencie na rynku pracy

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, NAUKA, POLSKA

Instytut Politogii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w konferencji „Absolwent na rynku pracy”, która odbędzie się 8 października w Auli Leopoldina w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Konferencja poruszy istotny problem, stanowiący również tzw. gorący temat, mianowicie sytuację absolwentów wyższych uczelni, którzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca na współczesnym i wymagającym rynku pracy.

sxc

sxc


Uczestnicy konferencji zanalizują ten problem z punktu widzenia różnych nauk humanistycznych i ścisłych oraz na różnych poziomach – międzynarodowym, krajowym, regionalnym i lokalnym, a także poruszą kwestię samego wyboru studiów, łącząc wybór kształcenia oraz zdobywane doświadczenie z zapotrzebowaniem na rynku pracy.

Jednak mowa będzie nie tylko o samych absolwentach – uczestnicy przedstawią również analizę umiejętności absolwenta z punktu widzenia pracodawców. Dokładny program konferencji zostanie zamieszczony na stronie internetowej http://absolwentnarynku.uni.wroc.pl/ 4 października, po zamknięciu przyjmowania formularzy zgłoszeniowych.

Katarzyna Kupczyk
http://absolwentnarynku.uni.wroc.pl/

Powiązane wpisy

  • Dzisiaj młodzi ludzie stają przed naprawdę dużym dylematem. Pójść na studia i mieć kłopoty ze znalezieniem pracy, ale za to zyskać wykształcenie i status osoby po studiach. Czy może kierować się bardziej rozumem i pójść np. na jakiś kurs, który da im konkretny zawód. Niełatwa decyzja.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry