Ronaldo z nowym, ekskluzywnym kontraktem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

To kolejny rekord w historii piłki, a raczej na rynku pieniężnym światowego futbolu. Cristiano Ronaldo podpisał z Realem Madryt nową umowę, wedle której w ciągu sezonu zarobi 21 milionów euro !

Jak dotąd inkasował dwa razy mniej i w ostatnim czasie zdarzało się, że marudził, narzekał na atmosferę, na to, że klub nie chce dojść z nim do porozumienia. Pojawiały się nawet spekulacje o możliwym odejściu. Wygląda jednak na to, że jeden podpis na umowie rozwiązał wszystkie problemy Portugalczyka.

fot.goatling/cc.2.0

fot.goatling/cc.2.0


Eksperci już wyliczyli – dziennie na konto Ronaldo będzie wpływać suma w wysokości 46,575 euro netto. Przez wszystkie lata ma zarobić 125 milionów euro. Jest najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie (nawet Eto w Anży Mahaczkała zarabiał o milion euro mniej) i przynajmniej według madrytczyków, najdroższym nabytkiem w historii piłki. Cztery lata temu przyszedł do Realu za sumę 94 milionów euro. Hiszpańskie media podkreślają, że Gareth Bale był tańszy o trzy miliony. Tottenham jednak utrzymuje wersję, że Walijczyk kosztował 100 milionów euro.

A.Bielatowicz

tvn24.pl
transfermarkt.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry