Unibax bliżej złota o trzy punkty

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W niedzielę odbyło się pierwsze starcie finałowe żużlowej Ekstraligi pomiędzy drużynami z Torunia i Zielonej Góry. Unibax wygrał na własnym obiekcie trzema punktami, lecz wydaje się, że w kontekście rewanżu jest to bardzo mała przewaga.

sxc

sxc


Po pierwszej połowie wielkiego finału to jednak torunianie są bliżsi złotych medali. W niedzielnym pojedynku wśród gospodarzy najlepiej punktowali Miedziński, Ward i Gollob. Z zespołu Zielonej Góry należy wyróżnić Piotra Protasiewicza, Jarosława Hampela, a także dwójkę Jonsson – Dudek. Mecz na Motoarenie owocował w wiele emocjonujących sytuacji, jak na finał przystało. Dość kontrowersyjnie było w wyścigu trzynastym, z którego sędzia wykluczył Krzysztofa Jabłońskiego, który zdaniem arbitra, spowodował upadek Adriana Miedzińskiego. Powtórki pokazują jednak, że sędzia prawdopodobnie popełnił błąd w sztuce. Mecz zakończył się wynikiem 46:43.

W niedzielne popołudnie odbyło się także pierwsze spotkanie o trzecie miejsce, w którym wygrała Unia Tarnów, pokonując na własnym stadionie Włókniarza Częstochowę. Ekipa z Małopolski na rewanż wybierze się z ośmiopunktową zaliczką.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry