Stacja Europa na wrocławskim dworcu głównym

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

„Stacja Europa – Europa Podzielona” to festiwal, który będzie odbywał się we Wrocławiu w dniach od 23 września do 8 października. Jest to projekt międzynarodowy, powstały dzięki inicjatywie Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” oraz Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, którego celem jest pokazanie drogi narodów Europy Środkowo-Wschodniej do wolności i do współczesnej Europy, łącząc historyczne wydarzenia ze sztuką.
stacja-europa
Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Europy podzielonej”, skupiającej się na podzielonym i zróżnicowanym rozwojowo obliczu ówczesnej Europy, czego symbolem ma być instalacja umieszczona przed Dworcem Głównym, przypominająca tzw. „żelazną kurtynę”, prezentująca rozmaite fotografie z czasów zimnej wojny.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych historią i jej problemami, które poskutkowały obecnym stanem Europy, na dyskusje, projekcje filmowe, happeningi artystyczne na uroczyste otwarcie, specjalne spektakle. Wszelkie wydarzenia kulturalne i artystyczne odbędą się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, który odnowiony, stanowi idealną przestrzeń dla inscenizacji i spotkania z kulturą, sztuką i historią. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.stacjaeuropa.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry