Co z tą Chelsea?

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Przed sezonem optymizm kibiców w zachodnim Londynie był wielki. Fani cieszyli się, że Chelsea ponownie poprowadzi Jose Mourinho. Ten sam, który kilka lat temu zdobywał z londyńczykami m.in. dwa tytuły mistrzowskie. Rzeczywistość wylewa jednak zimny kubeł wody, bo sezon dla Chelsea zaczyna się fatalnie.

stock.xchng

stock.xchng


Miało być wielkie uderzenie, a na sam początek jest bardzo stromo pod górkę. Zaczęło się od porażki w Superpucharze Europy z Bayernem Monachium, choć zwycięstwo było o włos. Później były trzy przyzwoite występy w lidze angielskiej. Ostatnia konfrontacja z Evertonem sprawiła jednak, że w obozie Chelsea zapaliła się czerwona kontrolka. Po porażce środowej z FC Basel w Lidze Mistrzów, humory są już bardzo złe. Dla Mourinho była to pierwsza porażka na inaugurację Champions League w trenerskiej karierze. Portugalczykowi zapewne przypomniał się także rok 2007, kiedy po remisie z Rosenborgiem, został zwolniony przez Abramowicza.

Kibice w Londynie, oprócz fatalnych wyników zespołu, mają jeszcze inny powód, by wyrażać gniew w stosunku do Mourinho. Od podstawowego składu został odsunięty Juan Mata, który w minionych sezonach był dla Chelsea jednym z lepszych zawodników i siłą napędową całej drużyny. Portugalczyk nie widzi go jednak w składzie, choć kibice wykonali nawet transparenty z tej racji. Atmosfera nad Tamizą też nie jest raczej dobra, choć przed sezonem zawodnicy i sam trener tryskali optymizmem. Jeśli Chelsea nie poradzi sobie w najbliższej kolejce z lokalnym rywalem, Fulham, Roman Abramowicz chyba poważnie zacznie się zastawiać, czy ponowne zaufanie portugalskiemu trenerowi, nie było kolejnym błędem w sztuce.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry