Zwycięstwo siatkarzy na inaugurację ME

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

W Polsce i Danii rozpoczęły się mistrzostwa Europy w siatkówce męskiej. Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli turniej, od zwycięstwa 3:1 z Turcją.

W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali 25:22, chociaż początek partii wcale nie był taki dobry. Trzeciego seta oddali rywalom, a Turcja to przecież dopiero 48. drużyna światowego rankingu. Pierwszego asa serwisowego Polacy odnotowali dopiero w drugim secie. Ostatecznie wygrali cały mecz 3:1.

Drugi mecz w naszej grupie zakończył się pewnym zwycięstwem Francuzów nad Słowacją. Obecnie zajmujemy drugie miejsce w grupie B. Pierwszy dzień zmagań obfitował w sporo sensacji. Mistrzowie olimpijscy, Rosjanie, nie wygrali nawet jednego seta z Niemcami, natomiast Serbowie, obrońcy tytułu, nie zdołali pokonać Słowenii.