Derby Manchesteru dla Obywateli

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Manchester City rozbił swoich rywali zza miedzy, wygrywając z United 4:1. Honorowe trafienie dla „Czerwonych Diabłów” zdobył niechciany przed sezonem Wayne Rooney.

The Citizens dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie, dwie kolejne dołożyli po przerwie. Festiwal bramkowy rozpoczęli w szesnastej minucie, kiedy piłkę w siatce umieścił Aguero. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Yaya Toure.

Po zmianie stron, kibice nie musieli zbyt długo czekać na gole. Już w 47. minucie do siatki trafił ponownie Aguero, a trzy minuty później czwartą bramkę dla „Obywateli” zdobył Nasri. Jedyne trafienie dla Manchesteru United odnotował Wayne Rooney, po efektownym uderzeniu z rzutu wolnego.

W Premier League rozegrano już pięć kolejek. Na czele jak na razie londyński Arsenal z dorobkiem dwunastu „oczek”. Manchester City jest czwarty, natomiast mistrz z minionego sezonu, Manchester United, plasuje się na ósmej pozycji. Jedyną drużyną, która w tym roku jeszcze nie przegrała, jest Everton.