GP Skandynawii: Hampel na podium, fatalny upadek Golloba

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

W sobotni wieczór na torze żużlowym w Sztokholmie rozegrano kolejną rundę Grand Prix. Trzecie miejsce zajął Jarosław Hampel, który wciąż ma teoretyczne szanse na złoty medal w całym cyklu. Zawody w Szwecji rozpoczęły się jednak od nieprzyjemnych wydarzeń, których uczestnikiem był Tomasz Gollob. Polak zanotował fatalny w skutkach upadek.

sxc

sxc


Do dramatycznego upadku Golloba i Woffindena doszło w biegu drugim. Anglik nie opanował sytuacji na torze i z impetem wpadł w naszego reprezentanta, który bezwładnie poleciał na tor, a dodatkowo motocykl Woffindena wpadł wprost na głowę Tomasza Golloba. Polak stracił przytomność i natychmiast został odwieziony do szpitala. Pierwsze diagnozy mówią o wstrząśnięciu mózgu, uszkodzonym siódmym kręgu kręgosłupa oraz zmianie w układzie kostnym. Gollob na pewno nie pojedzie w finałowym meczu Unibaxu Toruń z Zieloną Górą i z pewnością jest to koniec sezonu dla naszego reprezentanta.

Zawody w Sztokholmie wygrał Niels Kristian Iversen, drugi był Matej Zagar, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Jarosław Hampel. Trzeci z naszych reprezentantów, Krzysztof Kasprzak, był siódmy. W klasyfikacji generalnej Hampel zajmuje drugie miejsce i wciąż posiada matematyczne szanse na dogonienie drugiego Tai’a Woffindena.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry