W Krakowie remis Cracovii z Wisłą

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Rozegrane w sobotę derby Krakowa zakończyły się podziałem punktów. Cracovia zremisował na własnym stadionie z Wisłą 1:1.

Wynik w pierwszej połowie otworzył Chrapek, który dał nadzieję kibicom Wisły, którzy licznie zgromadzili się przy ulicy Kałuży w Krakowie. W drugiej części gry zdołał wyrównać jednak Dawid Nowak i ostatecznie obydwie drużyny zainkasowały po jednym punkcie.

Krakowskie ekipy miały swoje doskonałe sytuacje podbramkowe. Spotkanie było bardzo wyrównane, zwłaszcza w początkowej fazie meczu. Druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy dominowali na boisku. Po bramce Nowaka nabrali wiatru w żagle i próbowali podwyższyć wynik. Bramkarza Wisły straszył m.in. Kosanovic z rzutów wolnych, które były nie lada wyzwaniem dla golkipera „Białej Gwiazdy”, Michała Miśkiewicza.

W tabeli Ekstraklasy Wisła zajmuje czwarte miejsce z czternastoma punktami na koncie. Cracovia plasuje się na miejscu jedenastym.