Złoty Falubaz w tle finałowego skandalu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W Zielonej Górze żużlowcy Falubazu zawiesili na swoich szyjach złote medale, które są uwieńczeniem wspaniałego sezonu i potwierdzeniem, kto w tym roku był najlepszą drużyną w Ekstralidze. Drugiego meczu finałowego jednak nie było, bo goście z Torunia w ogóle nie podeszli do rozegrania meczu. W żużlowym świecie wybuchł kolejny skandal, który z pewnością będzie miał swoje konsekwencje.

sxc

sxc


Po pierwszym meczu w Toruniu wiadomo było, że zielonogórzanie muszą odrobić u siebie minimalną stratę z Motoareny. Miało być wielkie święto i fetowanie po zwycięstwie. Złote medale ostatecznie zawisły na szyjach drużyny Falubazu, jednak wszystko przyćmił skandal, spowodowany nieobecnością drużyny gości, która odmówiła udziału w meczu.

Torunianie pojawili się na stadionie, jednak nie wyciągnęli swoich motocykli do parkingu maszyn. Jak napisano w oświadczeniu, Unibax chciał przełożenia meczu na inny termin, ze względu na brak Tomasza Golloba, który dzień wcześniej doznał poważnej kontuzji w Grand Prix. Zielonogórzanie nie odnieśli się w żaden sposób do oświadczenia gości, bo też nie mieli takiego obowiązku. W myśl regulaminu, prośba o ewentualną zmianę terminu spotkania, powinna zostać wystosowana w dzień poprzedni. Torunianie postanowili, że w tej sytuacji w ogóle nie rozpoczną meczu. Sami zawodnicy chcieli jechać, jednak decyzje zapadły na stanowiskach zarządzających toruńską drużyną.

Na stadionie w Zielonej Górze pojawił się nadkomplet kibiców, przyjechali także sympatycy Apatora z Torunia. Przed telewizorami zasiadło mnóstwo widzów, by obejrzeć finałową potyczkę obydwu drużyn. Ostatecznie, meczu nie było, a wszystko zakończyła dekoracja drużyny Falubazu, w cieniu wielkiego skandalu, który ze sportem miał niewiele wspólnego.

W Częstochowie odbył się natomiast drugi mecz rozstrzygający o trzecim miejscu w Enea Ekstralidze. Z brązowych krążków ostatecznie mogli cieszyć się zawodnicy Unii Tarnów, którzy nie pozwolili gospodarzom odrobić strat z pierwszego meczu. To pierwszy medal, wykonany z tego kruszcu, w kolekcji klubu z Małopolski.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry