29. Warsaw Film Festiwal startuje w następnym tygodniu

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

29. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy będzie trwał w dniach od 11 do 20 października, a tegorocznym tzw. filmem otwarcia zostanie „Zatrzymane życie” w reżyserii Uberto Pasoliniego. To nie tylko wielkie wydarzenie dla światowej kinematografii i miłośników kina, ale również szansa dla studentów i młodych dziennikarzy na wzięcie udziału w warsztatach pod okiem profesjonalistów, krytyków filmowych.
wff2013
Program WFF jest podzielony na pięć kategorii konkursowych i pięć kategorii niekonkursowych. W sekcji konkursowej zaplanowano konkurs międzynarodowy dla filmów fabularnych z całego świata, dla debiutanckich i drugich filmów fabularnych w dorobku danych reżyserów, dla twórców filmów niszowych i niezależnych, dla filmów dokumentalnych, trwających ponad 60 min. oraz krótkometrażowych, trwających do 30 min.

Uczestnicy festiwalu mogą wziąć udział w projekcjach filmów pozakonkursowych, tzw. odkryciach filmowych, czyli pokazach wyjątkowych produkcji, zobaczyć filmy fabularne i dokumentalne, odnoszące się do współczesnych problemów oraz pokazach filmów familijnych. Widzowie po każdym pokazie głosują, wybierając film, który dostanie nagrodę publiczności. Spis filmów festiwalowych jest dostępny na stronie http://www.wff.pl/program-pdf/.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.wff.pl/pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry