Kino w trampkach, czyli kino młodzieżowe

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Pod figlarną nazwą „Kino w trampkach” kryje się festiwal filmowy dla młodzieży, który odbędzie się w Warszawie od 26 do 29 września. Celem organizatorów jest zaprezentowanie dzieciom i młodzieży filmów ambitnych, inteligentnych, wartościowych, zmuszających do myślenia, a jednocześnie zabawnych, refleksyjnych i przystępnych.

stock.xchng

stock.xchng


Dla „młodziaków” przewidziano pokazy różnych gatunków filmowych, podzielonych wg kategorii wiekowych, ale również warsztaty i zajęcia interaktywne, aby mogli poznać sztukę filmową również od drugiej strony.

To pierwsza edycja takiego festiwalu, podczas którego odbędą się pokazy i zajęcia nie tylko dla młodzieży, ale również dla nauczycieli w gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, dotyczące pracy z filmem jako narzędzie wychowawczym i edukacyjnym, na przykładzie „Wyjątkowego ptaka”. Dzieci i młodzież mogą się zapisywać na warsztaty animacji, operatorsko-montażowe, scenariuszowe, psychospołeczne oraz panele konferencyjne, poruszające różne tematy. Zajęcia będą prowadzić profesjonaliści, nie tylko związani z kinem, ale również psycholodzy i wykładowcy.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.kinowtrampkach.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry