Festiwal Kultura 2.0 opowie o jej nadmiarze

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, PRASA, RADIO, ROZRYWKA, TELEWIZJA, WYDARZENIA KULTURALNE

Kultura 2.0 to festiwal, który jest poświęcony nowym mediom, ich zastosowaniom i bierze na swój warsztat wpływ nowych technologii na współczesną kulturę. Festiwal rozpocznie się konferencją 11 października, kierowaną jest przede wszystkim do pracowników instytucji kultury, organizacji pozarządowych, twórców, kuratorów, badaczy, ale również tych zainteresowanych różnymi możliwościami dostępu do kultury – udział w konferencji jest bezpłatny.
kultura20
Konferencja zajmie się przede wszystkim tematem digitalizacji danych, granicą takiej archiwizacji i spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy aby na pewno potrzebujemy przeogromnych ilości zarchiwizowanych danych oraz jaki obraz świata się z tego wyłania.

Zostanie podjęty również temat użytkownika zasobów kultury online, udostępnianych przez muzea, archiwa, galerie, biblioteki, itp. Zaplanowana wystawa festiwalowa będzie dotyczyła również owego nadmiaru kultury, wdrażając na plan pierwszy również rolę interfejsów w naszym codziennym życiu.

Odbędzie się również sonda uliczna, dyskusja panelowa, showcase – czyli przedstawienie projektów udostępniających archiwalne treści, warsztaty na temat projektowania stron. Kulturalne wydarzenie obowiązkowe dla zainteresowanych technologiami w związku z przekazywaniem dorobku kulturowego z pokolenia na pokolenie.
Katarzyna Kupczyk, źródło: http://kultura20.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry