Trwa festiwal PiW-wa

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Warszawski Festiwal Kultury Piwa, który ma miejsce na błoniach Stadionu Narodowego, potrwa do 29 września. Program zawiera nie tylko piwne degustacje dla miłośników tego trunku, ale również tzw. piwną edukację, koncerty, degustacje różnych potraw, konkursy. Kompania Piwowarska, organizator wydarzenia, chce poprzez kulturalną imprezę zbudować kulturę piwną i szerzyć wiedzę na temat browarnictwa oraz piwnych obyczajów.
plakat
Podczas festiwalu w specjalnej strefie Ambasadorów Piwa będzie można się dowiedzieć, jak wygląda proces produkcji piwa i poznać tajniki jego warzenia, obejrzeć wystawę poświęconą historii browarnictwa. Nie skończy się tylko na stronie teoretycznej – chętni będą mogli w praktyce wykorzystać poznane umiejętności jeszcze podczas festiwalu, a każdy, kto uwarzy pod kontrolą specjalisty piwo, otrzyma certyfikat.

Smakosze dowiedzą się, jakie potrawy dobierać do odpowiednich trunków. Nie zabraknie również technologicznych nowinek w postaci testowania aplikacji na telefon komórkowy, działającej jak alkomat oraz możliwości noszenia alkogoogli, imitujących widzenie świata po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Za tło muzyczne będą odpowiadać didżeje, Enej, Piersi, Kapela Praska, Kapela Śląskie Bajery, Horyzonty i Stasiek Wielanek z Kapelą.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.wfkp.pl/start.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry