Martin Vaculik mistrzem Europy

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

Na żużlowym torze w Rzeszowie w niedzielę odbyła się ostatnia runda cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Bezkonkurencyjny okazał się Słowak Martin Vaculik, który zgromadził komplet punktów i dzięki zwycięstwu w zawodach, zapewnił sobie triumf w całym cyklu.

sxc

sxc


Vaculik tego dnia zgromadził na swoim koncie aż 18 punktów. Nie przegrał żadnego ze swoich biegów i pewnie zameldował się na najwyższym stopniu podium. W związku z absencją Woffindena, Golloba i Sayfutdinowa, słowacki żużlowiec zwyciężył w całym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata, co jest znakomitym sukcesem w obliczu bardzo przeciętnego sezonu Vaculika, zarówno w lidze, jak również w Grand Prix.

Drugi w Rzeszowie był Grigorij Łaguta, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Hans Andersen. W klasyfikacji generalnej na podium znalazł się jednak Nicki Pedersen, który w stolicy Podkarpacia był piąty. Trzeci w klasyfikacji ogólnej uplasował się właśnie Łaguta.

Cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy w tym roku miał zmienioną formułę i składał się z czterech osobnych turniejów. Wszystko rozpoczęło się w Gdańsku, później w Togliatti, natomiast dwa tygodnie temu żużlowcy rywalizowali w chorwackim Gorican.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry