Świat Harry’ego Pottera znowu na kinowych ekranach

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Po wielkim sukcesie, jaki odniosła seria książek i filmów o nastoletnim czarodzieju, Harrym Potterze, Warner Bros powraca do magicznego świata i planuje nakręcić dwa filmy powiązane ze światem Pottera. Póki co nie jest jednak znana ich forma – nie wiadomo, czy książki zostałyby zekranizowane jako animacje czy pełnometrażowe filmy aktorskie.
harry potter
Miałyby być to ekranizacje książek J. K. Rowling, które pierwotnie były tylko wymysłem i lekturą postaci występujących w cyklu o Harrym Potterze. Mowa o „Baśniach barda Beedle’a” oraz „Quidditchu przez wieki”. Rowling ma również napisać scenariusz do „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”, opisującej magiczne stworzenia.

„Baśnie barda Beedle’a” to zbiór baśni, pierwotnie wydany tylko w siedmiu egzemplarzach zdobionych i ilustrowanych własnoręcznie przez autorkę, z czego ostatni został sprzedany na licytacji.

Jej regularne rozpowszechnianie rozpoczęło się pół roku po aukcji. Książka pojawiła się w siódmym tomie przygód Pottera, w którym czytelnicy poznali historię tylko jednej baśni, pozostałe tylko zostały wymienione z tytułów. „Quidditch przez wieki” to przedstawienie zasad i historii qudditcha, najważniejszej gry z powieści. Książka została wydana pod pseudonimem, a autorka nawiązała tym samym do fikcyjnego autora – Kennilworthy’ego Whispa, natomiast różnorodne recenzje wystawili fikcyjni bohaterowie.

Katarzyna Kupczyk,
źródła: filmweb.pl, pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry