Wybrane polskie premiery kinowe w październiku

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

Wśród polskich premier kinowych przewidzianych na październik pojawią się m.in. dwa polskie filmy – kontrowersyjna komedia Juliusza Machulskiego „Ambassada”, w której główną rolę – Hitlera – zagra Robert Więckiewicz. Bohaterów filmu do czasu II wojny światowej przeniesie winda w budynku, który niegdyś był siedzibą niemieckiej ambasady. Nie obędzie się bez komicznych sytuacji. Drugą, wzbudzającą emocję produkcją, jest film biograficzno-dokumentalny „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, w którym główną rolę również gra Robert Więckiewicz.

stock.xchng

stock.xchng


Z zagranicznych produkcji warto zobaczyć film inspirowany działalnością WikiLeaks – w „Piątej władzy” wystąpi Benedict Cumberbatch, znany z serialu „Sherlock Holmes”. Dzień po premierze światowej do polskich kin wkroczy „Carrie” na podstawie powieści Stephena Kinga – pierwsza ekranizacja została nakręcona w 1976 roku.

Z kolei duet aktorski Sandry Bullock i George’a Clooneya pojawi się w filmie Sci-Fi „Grawitacja”, opowiadającym o próbie przetrwania dwóch astronautów po zniszczeniu stacji kosmicznej. Hugh Jackman i Jake Gyllenhaal wystąpią razem w „Labiryncie”, thrillerze, w którym ojciec po porwaniu córki w desperacji bierze sprawy we własne ręce. Powraca również charakterystyczny Danny Trejo w produkcji „Maczeta zabija”, kolejnej części przygód Maczety.

Katarzyna Kupczyk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry