Janusz Kołodziej mistrzem Polski

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORY, MOTORYZACJA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, WIADOMOŚCI, ŻUŻEL

W niedzielę na żużlowym torze w Tarnowie, odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody wygrał wychowanek tarnowskiej Unii, Janusz Kołodziej, który doskonale prezentował się tego dnia na to

sxc

sxc

rze.

Najlepszy żużlowiec małopolskiego klubu przegrywał starty, jednak na dystansie był bardzo szybki. Tylko dwukrotnie na mecie oglądał plecy jednego z rywali. Po rundzie zasadniczej bezpośrednio do finału awansowali właśnie Kołodziej oraz Patryk Dudek. W biegu barażowym natomiast, wystąpili Janowski, Kasprzak, Ułamek i Jabłoński. Dwaj pierwsi uzupełnili grono finalistów. W ostatecznej gonitwie najlepiej ze startu wyszedł Krzysztof Kasprzak, który na dystansie musiał uznać wyższość Kołodzieja. Popularny „Jasiek” zameldował się na mecie jako pierwszy. Drugi był Kasprzak, natomiast na trzeciej lokacie uplasował się Maciej Janowski, drugi z reprezentantów tarnowskiej Unii.

Dla Kołodzieja jest to trzeci złoty medal IMP. W dorobku ma również jeden brąz, co czyni go piątym żużlowcem w tabeli wszech czasów. Cały turniej został uwieńczony dekoracją zwycięzców i sztucznymi ogniami, które rozbłysnęły nad tarnowskim owalem.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry