Najbardziej osobista twórczość Osieckiej zostanie wydana

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

Agnieszka Osiecka niemal przez całe swoje życie pisała dzienniki. Skończywszy dziewięć lat postanowiła zacząć opisywać nie tylko siebie, ale także otaczający ją świat. Mimo wieku miała doskonałe wyczucie, potrafiła odzwierciedlić czasy w jakich żyła, chociażby stalinowskie lata 50. Historycznie jest to słabo opisany fragment XX wieku, więc jej uwagi i obserwacje są nieocenione.

sxc

sxc

Potrafiła wyrazić samą siebie i robiła to bardzo dojrzale, jak na swoje kilka lat. Poświęca także wiele miejsca na opisanie życia rodzinnego. Obszernie wspomina o ojcu, który podporządkowywał jej życie nauce, gimnastyce, oraz uczestnictwu w życiu kulturalnym. Oczywiście, młoda dziewczyna patrzyła na to z innej perspektywy. Osoby niemającej w tych sprawach liczącego się zdania.

Pierwszy tom dzienników ukaże się już 8 października. Będzie liczył ponad 500 stron! Do roku 2017 wyjdą kolejne cztery tomy. Wydawca zaznacza, że żaden z nich nie będzie skrócony. Tak, jak stworzyła je Osiecka, wyjdą do druku. Później będzie przerwa, podczas której będą opracowywane dalsze lata jej twórczości kronikarskiej.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry