Tai Woffinden nowym mistrzem na żużlu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W sobotę na Motoarenie w Toruniu odbyła się ostatnia runda tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu. Tytuł mistrzowski już w piątym biegu zawodów zapewnił sobie Tai Woffinden, który jest najmłodszym żużlowcem w historii, sięgającym po to trofeum.

sxc

sxc


Przed sezonem niewielu stawiało na utalentowanego Anglika. Więcej szans dawano Sajfutdinowi, czy naszemu Jarosławowi Hampelowi. Tymczasem, w trakcie sezonu z niesamowicie wysoką formą wystrzelił właśnie „Tajski”, który w Polsce reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław. Młody Anglik przypieczętował triumf w swoim drugim starcie, kiedy przywiózł do mety trzy „oczka”.

Toruńskie zawody były jednak szczęśliwe także dla kibiców w Polsce. Wygrał je bowiem wychowanek z Grodu Kopernika, Adrian Miedziński, który startował z przechodnią dziką kartą. Trzeci na podium uplasował się Jarosław Hampel, a drugi był Greg Hancock. W klasyfikacji generalnej, drugie miejsce i srebrny medal mistrzostw świata, wywalczył Jarosław Hampel. Trzecią lokatę zajął Niels-Kristian Iversen.

Na dziewiątym miejscu znalazł się Tomasz Gollob, który z powodu kontuzji, nie startował w ostatniej fazie sezonu. Z identyczną liczbą punktów cykl ukończył Krzysztof Kasprzak, sklasyfikowany na dziesiątej lokacie.

Z racji kontuzji, w przyszłym sezonie dzikie karty powinni otrzymać Tomasz Gollob, Chris Holder oraz Andreas Jonsson. Federacja będzie miała więc tylko jedną dziką kartę, nad której przyznaniem trzeba będzie się bardziej zastanowić. Kandydatów jest sporo, m.in. mówi się o Lebiediewie z Łotwy, czy Chrisie Harrisie.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry