Malala Yousafzai nie jest bezpieczna we własnym karju

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Pakistanka Malala Yousafzai znana jest już na całym świecie, jako dziewczynka, która walczy o prawo do edukacji kobiet. Została wyróżniona Nagrodą Sacharowa, a jeszcze przed ogłoszeniem Pokojowej Nagrody Nobla mówiło się, że to właśnie ona będzie jej laureatką.

fotolia

fotolia


I, mimo że przewidywania nie sprawdziły się, talibowie już wydali na nią wyrok. Rok temu zaatakowali ją, w związku z czym odniosła obrażenia głowy. Przewieziono ją do Wielkiej Brytanii, gdzie zaopiekowano się nią. Teraz tam właśnie mieszka.

BBC przeprowadziło z Malalą wywiad, w którym opowiada o ojcu, dzięki któremu wie, że każdy ma prawo do edukacji. Dlatego chce walczyć o nią w Pakistanie, Syrii i Afganistanie. Twierdzi także, iż potrzeba w jej kraju właśnie takich polityków, jak ona sama. Którzy będą budować szkoły, czy linie energetyczne. Chce poprawić jakość życia nie tylko kobiet, ale i dzieci.

Za każdym razem podkreśla, że rozwijać swój kraj. Zaznacza, że nigdy nie wpierała się swojego pochodzenia, ale jest z niego dumna. Motywuje ją również poparcie ze strony Pakistańczyków.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry