NSA ma nas na oku

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

NSA (National Security Agency) codziennie zbiera dane coraz to większej liczby osób korzystających z wielu portali, nie tylko społecznościowych, ale również z kont email. Jak donosi The Washington Post, agencja rozszerza swoje działania na inne państwa świata. Jeżeli przyjrzymy się danym, jakie udało jej się zebrać przez jeden dzień(!), zobaczymy, jak wielka jest skala jej działania. Wyniki dostarczył sam Snowden, jeszcze przed ucieczką z USA.

stock.xchng

stock.xchng


Z samej poczty email Yahoo zebrali 444 743 adresów, z Hotmaila 105 068, 82 857 z Facebooka, 33 697 z Gmaila, a także 22 881 od innych dostawców usług. Kiedy zsumujemy te wyniki, okaże się, że w ciągu roku NSA przechwyciła aż 250 milionów adresów email!

Agencja broni się tym, że dane są potrzebne do walki z terroryzmem, czy przestępczością, i nie zajmują się życiem codziennym szarych obywateli. Ale po wypowiedziach Snowdena, nikt im już nie wierzy. Obywatele twierdzą, że są bezprawnie inwigilowani.

Najgorzej w tym wszystkim wypadają jednak firmy, które twierdzą, że nie udostępniają danych swoich użytkowników. Jednak skąd by wzięły się informacje o ich współpracy, gdyby taka w ogóle nie istniała?

KS

źródło: mashable

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry