Popularność Windows Phone rośnie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Jak wiadomo, smartfony cieszą się ogromną popularnością w Polsce i na świecie. Nie dziwi już nikogo, że w telefonie komórkowym sprawdzić możemy pocztę e-mail, zrobić przelew, czy zapłacić nim w osiedlowym sklepie spożywczym. Technika rozwija się w nieprawdopodobnym tempie i coraz więcej użytkowników smartfonów decyduje się na ten właśnie gadżet z systemem operacyjnym firmy Microsoft.

700-nokia-lumia-800-trio-telus-english

Z dokładnych danych wynika, że w Polsce liczba smartfonów z systemem Microsoft przekroczyła już milion. Wielu z nas początkowo niezbyt entuzjastycznie podeszło do tej technicznej nowinki i wiernie obstawaliśmy za sprawdzonym systemem Android. Jak widać, zmienia się to z biegiem czasu. Podczas premiery z tym systemem mogliśmy zapoznać się jedynie mając smartfona LG Swift 7 oraz trzy modele firmy HTC (Trophy, Mozart i HD7). Rok później na rynek weszły z hukiem Nokie Lumia i dzięki temu system Microsoft’u zyskał na popularność. Nie od dziś wiadomo, że polscy użytkownicy telefonii komórkowej bardzo cenią sobie produkty z logiem Nokia.

Według danych Gemiusa w Polsce z Internetu w telefonach z Windows Phone 8 użytkownicy korzystają przede wszystkim z telefonów marki Nokia (64 proc.), natomiast pozostałe 36 proc. użytkowników łączy się z Internetem korzystając z telefonów HTC 8S.

Autor: Monika Łyszczyk

Źródło: http://it.wnp.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry