Czeka nas płatny YouTube?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

YouTube jest najbardziej znanym serwisem na świecie, proponującym filmiki zarówno amatorskie, jak i profesjonalne. Do tych ostatnich można zaliczyć teledyski, czy pełnometrażowe filmy. Wideo może wrzucić praktycznie każdy, zatem serwis pilnuje tylko, by nie były one niezgodne z regulaminem – czyli po prostu brutalne, czy o charakterze pornograficznym.
youtube-logo
Nikt nie zwraca uwagi na łamanie praw autorskich, gdy ktoś wrzuca bezprawnie longplaye artystów, którzy po prostu na tym tracą.

Pojawiła się jednak plotka, niepotwierdzona jeszcze przez YouTube, że niedługo dostępna będzie usługa do oglądania teledysków i słuchania całych albumów muzycznych. Możliwości będą dwie: płatny abonament za $10 miesięcznie, zawierający klipy bez reklam oraz zapisywania ich i oglądania w trybie offline. Druga oferta będzie darmowa, jednak ilość reklam zdecydowanie odbierze chęć na korzystanie z niej.

Usługa ma pojawić się już w tym roku, przed Beats Music (konkurencyjnym programem). Google zadbało o to, żeby mieć prawa do muzyki największych wytwórni muzycznych: Warner Music Group, Sony Music Entertainment i Universal Music Group.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry