Pendolino na Mazurach

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Mimo że Pendolino będzie woził ludzi dopiero od grudnia 2014 roku, to już od sierpnia można go zobaczyć w różnych miejscach Polski. Najpierw testowany był na Dolnym Śląsku, gdzie mogliśmy podziwiać go we Wrocławiu, a jego możliwości sprawdzano na Torze Doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa. W środę 30 października przejedzie trasę Warszawa – Konin – Warszawa, a w listopadzie pojawi się na Warmii i Mazurach. Jednak mieszkańcy Olsztyna mają do czekać się swojego Pendolino dopiero w połowie 2015 roku, kiedy to reszta składów zostanie dostarczona do Polski.

stock.xchng

stock.xchng

Najnowszy nabytek PKP InterCity ma jeździć z prędkością 200 km/h, zatem nic dziwnego, że tak długo będzie testowany. Teraz pojazd zostanie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa podczas pożaru, pola widzenia szlaku i współpracy z systemem sterowania ruchem.

Na tym jednak testy się nie zakończą – w połowie listopada ma zostać przeprowadzony najważniejszy, pod względem prędkości. Pociąg będzie rozpędzany powyżej 160 km/h aż do 275 km/h. Ale to juz ma się odbyć na Centralnej Magistrali Kolejowej, czyli najszybszej trasie w Polsce – Warszawa – Kraków – Katowice.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry