Dariusz Dudka zagra w Anglii

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, ŚWIAT

Były reprezentant Polski Dariusz Dudka, zagra w angielskim Birmingham. Polak podpisał dwumiesięczną umowę. W klubie Championship przebywał od jakiegoś już czasu, gdzie był testowany.

Polak trenował z pierwszą drużyną i kilkakrotnie wystąpił w zespole rezerw z Birmingham. Władze angielskiego klubu postanowiły zakontraktować polskiego piłkarza na najbliższe dwa miesiące. Umowa więc wygaśnie dokładnie 1 stycznia 2014 roku.

stock.xchng

stock.xchng


Dudka powiedział dla klubowej telewizji: – Nie jestem już najmłodszym zawodnikiem, ale wiem na co mnie stać. Myślę, że mogę pomóc klubowi. Chce udowodnić w czasie tej krótkiej umowy, że mogę się przydać. Na jakim poziomie potrafię grać pokazałem w czasie gry we Francji i w reprezentacji Polski.

Od 30 czerwca Polak był bez klubu, po tym jak wygasła jego umowa z Levante. Wcześniejsze kluby, w których występował to: Amica Wronki, Wisła Kraków, czy francuskie Auxerre. Na swoim koncie Dudka ma 65 występów w kadrze narodowej. Jest bardzo wszechstronnym piłkarzem w defensywie. Dariusz Dudka będzie chciał pomóc drużynie z Birmingham, która aktualnie zajmuje odległe 20 miejsce (Championship liczy 24 drużyny) w drugiej dywizji angielskiej.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry