Lewandowski zdobywa hattricka

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Wynikiem 6:1 zakończył się pojedynek pomiędzy Borussią Dortmund a VFB Stuttgart. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak nie cieszyli się z niego zbyt długo. Hattricka dla Borussii ustrzelił Robert Lewandowski.

W 13. minucie meczu Haggui otworzył wynik po uderzeniu piłki główką. Radość gości nie trwała zbyt długo, bowiem już kilka minut później stan meczu wyrównał Sokratis. On także uderzał piłkę główką po rzucie rożnym dla swojej drużyny. W 22. minucie wynik podwyższył Reus.
bundesliga-logo
Kolejne trzy gole padły łupem Roberta Lewandowskiego. Polak, dzięki strzelonym bramkom, wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców tegorocznej Bundesligi.

Ostatnim trafieniem, które ustaliło wynik na 6:1, był gol Aubameyanga w 81. minucie spotkania.

Borussia dzięki zwycięstwu wyszła na prowadzenie w lidze, jednak jeden mecz więcej do rozegrania ma Bayern Monachium. „Bawarczycy” w sobotę zagrają z Hoffenheimem na wyjeździe.