Arsenal lepszy w hicie Premier League

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W sobotni wieczór na Emirates Stadium w Londynie Arsenal podjął Liverpool w meczu na szczycie ligi angielskiej. „Kanonierzy” okazali się lepsi i wygrali 2:0.

sxc

sxc

Arsenal wygrał spotkanie zasłużenie, bowiem był zespołem sportowo dużo lepszym. Szczególnie dobrze gospodarze grali w obronie, powstrzymując groźne ataki gości. Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Cazorla. W 79. minucie natomiast podwyższył go na 2:0 Aaron Ramsey, który pięknym strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Dzięki zwycięstwu Arsenal umocnił się na prowadzeniu w Premier League, w związku z przegraną Chelsea z Newcastle. „Kanonierzy” mają pięć punktów przewagi nad drugą drużyną. Liverpool plasuje się obecnie na trzecim miejscu z dwudziestoma „oczkami” na koncie.