Snowden żyje i pracuje w Rosji

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

O Edwardzie Snowdenie zrobiło się głośno, kiedy to ujawił, że amerykański rząd inwigiluje swoich obywateli (i nie tylko). Musiał uciekać z kraju i szukać azylu w innych państwach, w tym u nas. Pierw ukrywał się w Chinach, później przyleciał do Europy i zatrzymał się Rosji, gdzie dostał roczny azyl.

stock.xchng

stock.xchng


Jak się okazuje, szybko przystosował się do nowych warunków życia. Prawnik, Anatolij Kuczerna, Snowdena poinformował, że uciekinier znalazł pracę, a lifenews.ru opublikowało zdjęcie z wycieczki po Moskwie. Jak widać, nie ma problemów w obcym kraju, podróżuje i uczy się nowego języka. Snowden dostał pracę w jednej z największych rosyjskich spółek internetowych, na stanowisku pracownik techniczny.

Nadal tajemnicą pozostaje miejsce zamieszkania Snowdena. Zaznacza, że na takie informacje musimy poczekać, aż wyjdą z inicjatywy samego zainteresowanego. Na razie jednak, nie byłoby to rozważne posunięcie, ponieważ nadal jest poszukiwany przez amerykańskie służby bezpieczeństwa, a w USA grozi mu proces za szpiegostwo.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry