Awaria jednej z największych magistrali wodnych we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA

We wtorek 5 listopada na placu Dominikańskim pękła jedna z największych magistrali wodociągowych we Wrocławiu. Obecnie proces naprawy jest już w fazie finalnej, mimo to w centrum wciąż tworzą się korki.

Po pęknięciu wodociągu ,dostęp do wody na 2 godziny utraciło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Wrocławia. Oba tunele na pl. Dominikańskim został zalane, jeden z nich, prowadzący w stronę placu Społecznego wciąż jest zamknięty. Tramwaje również jeżdżą objazdami. Tunel w kierunku Rynku jest czynny, więc ruch przebiega płynnie, jednak na ul. Kazimierza Wielkiego ruchem, od rana kierują policjanci. Korek ,który pojawił się rano, pojawił się ponownie w godzinach popołudniowych.

fot.newsfix.pl

fot.newsfix.pl

Wczoraj, tj. 6 listopada naprawa wodociągu została zakończona, jednak remont drogi trwać będzie do 9 listopada. Magistrala pękła nieco po godzinie 20 na jezdni ulicy Oławskiej.

Dostępu do wody nie miała znaczna część Wrocławia, w tym dzielnice takie jak Krzyki, Popowice, Wojnowo, Psie Pole , Biskupin i Plac Grunwaldzki. W niektórych częściach Wrocławia ciśnienie wody było bardzo niskie. Średnica wodociągu, który uległ awarii to jeden metr, dla przykładu największa ma średnicę 1,2 metra.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry