Najdłuższy horror Kinga ponownie trafi na duży ekran

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Jedna z najobszerniejszych książek Stephena Kinga, „To”, wydane w roku 1986, doczeka się nowej ekranizacji. Cary Fukunaga, który ostatnio tworzył filmową adaptację powieści „Jane Eyre”, będzie reżyserem oraz z Chasem Palmerem napisze scenariusz (Palmer z kolei odpowiadał za adaptację „Diuny” Herberta). Twórcy chcą podzielić horror na dwa filmy ze względu na długość i obszerność książkowego pierwowzoru. Ci, którzy czytali tę powieść Kinga dobrze wiedzą, że jest co pokazywać.
it-king-movie-new
Historia opowiada o losach grupy przyjaciół, która po latach musi powrócić do Derry w stanie Main, aby stanąć oko w oko ze złem, które powróciło po latach. Ulubioną formą Zła jest wcielanie się w sadystycznego klauna-mordercę Pennywise’a. Dorośli będą musieli stawić czoła zagrożeniu, które sprawia, że wcale nie czują się odważni ani dorośli, zwłaszcza jeśli przeszłość nie jest im samym do końca znana.

„To” było już kiedyś ekranizowane – w 1990 roku powstał mini serial ABC, w którym wystąpił John Ritter, Harry Anderson, Tim Reid, Annette O’Toole, Richard Thomas i Tim Curry jako Pennywise.

Katarzyna Kupczyk,

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/stephen-kings-be-adapted-by-334899

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry