Zbliża się festiwal im. Brunona Schulza

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Wrocław stanie się miastem Brunona Schulza na cztery dni – od 20 do 24 listopada br. Bruno Schulz Festiwal to międzynarodowy festiwal sztuki i literatury. Patronat Brunona Schulza jest spowodowany jego nieustającą popularnością na całym świecie. To również symbol tragicznych losów narodu żydowskiego – Schulz sam stał się ofiarą Holokaustu, dlatego też organizatorzy upamiętniają jego osobę.
festiwalbrunowroclaw
Tegoroczny festiwal uświetni sesja naukowa poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi na Uniwersytecie Wrocławskim pt. „Tadeusz Różewicz – próba rekonstrukcji. Biografia, historia, kultura”. Przewidziane są wykłady na temat literatury i sztuki, wystawy i wernisaże oraz koncerty. Odbędzie się .m.in. pokaz tworzenia portretów na szkle w technice mokrej płyty kolodionowej.

Będzie można wziąć udział w „Dybukach” – grze miejskiej oraz wymienić swoje książki na Rynku przy skrzynce bookcrossingu i podczas kiermaszu książek gości Bruno Schulz Festiwal w Księgarni Hiszpańskiej ELITE. Szczegółowy program jest dostępnt na stronie brunoschulz.dybook.pl.

Katarzyna Kupczyk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry