Nicki Pedersen się ceni, Unibaks szuka wzmocnień

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

Unibaks Toruń potrzebuje naprawdę silnej drużyny, by w związku z nałożonymi karami, mógł powalczyć o coś więcej niż utrzymanie w przyszłym sezonie. Jednym z pomysłów torunian jest sprowadzenie do Grodu Kopernika Nickiego Pedersena, który szuka nowego pracodawcy w Polsce. Jak się okazuje jednak, Duńczyk bardzo wysoko się ceni.

fot. Mateusz/flickr/cc2.o

fot. Mateusz/flickr/cc2.o


W związku, że dotychczasowy klub Nickiego Pedersena, Stal Rzeszów, spadł do niższej ligi, to Duńczyk szuka nowego pracodawcy w Ekstralidze. Pierwsze głosy mówią o tym, że Pedersena chętnie zakontraktowaliby w Toruniu. Po pierwszych rozmowach wszystko zakończyło się niepowodzeniem, bowiem reprezentant Danii zawołał sobie za punkt kwotę powyżej 10 tysięcy, co wydaje się być kompletnym absurdem. W Grodzie Kopernika mówi się jednak, że Pedersen stopniowo schodzi z ceny i finalizacja transferu jest coraz bliższa.

Oprócz Pedersena w Toruniu chętnie widzieliby także Patryka Dudka, który nie może dogadać się ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra w sprawie przedłużenia umowy. Przypomnijmy, że Dudek jest aktualnym mistrzem świata juniorów i także bardzo wysoko się ceni przed kolejnym sezonem. Z oferty zielonogórskiej najbardziej wydaje się jednak niezadowolony ojciec Patryka Dudka, który powiedział w jednym z wywiadów, że dopiero po odejściu Patryka z klubu, zarząd dostrzeże jak wiele stracił.

Mimo wszelkich spekulacji transferowych, torunianie wciąż muszą czekać na decyzję Trybunału PZM, do którego wysłali odwołanie co do decyzji z poszczególnymi karami. W Toruniu liczą przede wszystkim, że kara ujemnych punktów (-12) zostanie zredukowana przynajmniej o połowę, co dałoby realne szanse na włączenie się Unibaksu w walkę o medale w przyszłym sezonie.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry