Popularny kciuk z Facebooka się zmieni

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Już niedługo przyciski „Lubię to” i „Udostępnij” zmienią swój wygląd. Przedstawiciele Facebooka, swoją decyzję argumentują tym, że chcą je dostosować do ekranów z dużą rozdzielczością. Popularny kciuk skierowany ku górze, zastąpi litera F, zmieni się również czcionka. Podobno nawet sam Mark Zuckerberg zaangażowany był w projekt nowego „polubienia”.

facebook-logotype

Pierwszy raz przyciski pojawiły się w kwietniu 2010 roku. Dzięki nim użytkownicy portalu mogą dzielić się ze swoimi znajomymi filmami, zdjęciami, czy artykułami. Również spoza portalu. Mogą również zobaczyć, kto z ich przyjaciół lubi podobne materiały. Dane mówią, że codziennie „Lubię to” i „Udostępnij” klikane są 22 miliardy razy!

Cała zmiana prawdopodobnie spowodowana jest tym, że Facebook nie ma prawa do przycisku „Lubię to”. Wcześniej był on bowiem wymyślony i używany przez holenderskiego programistę Joannesa Jozefa Everardusa van Der Meera w 1998 roku. Został stworzony również z myślą o portalu społecznościowym, nieistniejącym już Surfbook.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry