Angielski szlagier dla Manchesteru United

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W niedzielę na Old Trafford rozegrano szlagierowy mecz pomiędzy Manchesterem United a Arsenalem Londyn. Dawno temu okrzyknięty „Bitwą o Anglię” klasyk wygrali gospodarze wynikiem 1:0. Jedyną bramkę strzelił Robin van Persie.

Mecz nieco rozczarował, a zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszą część spotkania. Piłkarze praktycznie nie strzelali na bramkę i obydwie drużyny konsekwentnie realizowały swoje plany taktyczne. Jedyna bramka w meczu padła w 27. minucie po dośrodkowaniu Rooneya z rzutu rożnego. Piłkę do siatki skierował głową Robin van Persie.

sxc

sxc

Arsenal dopiero w drugiej połowie zaczął grać bardziej ofensywnie, jednak „Kanonierzy” ostatecznie nie zdołali strzelić wyrównującego gola.

Dzięki zwycięstwu, Manchester United awansował w tabeli na piąte miejsce, zbliżając się tym samym do czołówki Premier League. Na czele pozostaje Arsenal z dwupunktową przewagą nad Liverpoolem. Zdecydowanie niespodzianą pozostaje Southampton, który plasuje się na trzeciej lokacie.