Pistolet z drukarki 3D

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Drukarki 3D są zdecydowanie bardzo przyszłościową technologią. Udowodniono już nieraz, że można na nich wydrukować protezę np. nogi, czy coś w rodzaju chrząstek. Jednak od początku obawiano się, że może mieć to swoje złe strony. Jeśli upowszechni się dostęp do tych urządzeń, no z pewnością nie zostaną wykorzystane tylko do dobrych celów. Wiadomo, że znajdą się ludzie, który będą tworzyć broń. A ich plastikowe odpowiedniki, są nie do wykrycia przez np. służby lotniskowe.

stock.xchng

stock.xchng


Solid Concepts stworzyła właśnie pierwszy, w całości metalowy pistolet, właśnie dzięki drukarce 3D. Przedstawiciele firmy już na wstępie zaznaczają, że na szczęście są bariery, które jeszcze przez jakiś czas uniemożliwią drukowanie broni w domu. Przeszkodą może być chociażby suma pieniędzy, jaką trzeba byłoby włożyć w wykonanie go.

Broń Solid Concepts wygląda bardzo autentycznie. Strzela również bez zarzutu. Po wykorzystaniu 50 sztuk amunicji, pistolet nie nosił śladów użycia – w przeciwieństwie do pierwszego prototypu, który pod wpływem temperatury i ciśnienia rozpadał się.

KS

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry