Borussia przegrywa z Wolfsburgiem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W 12. kolejce niemieckiej Bundesligi, stawiana w roli faworyta Borussia Dortmund, przegrała na z drużyną Wolfsburga 2:1.

Pierwsza część spotkania to uporządkowana gra gości, którzy jako pierwsi strzelili bramkę. Gol padł tuż przed przerwą, a jego autorem został Marco Reus. W przekroju jednak całej pierwszej części gry, to gospodarze byli lepsi.
bundesliga-logo
W drugiej połowie dominowała Borussia, jednak to gracze VFL zadali decydujące dwa ciosy. Najpierw z rzutu wolnego trafił do siatki Rodriguez, a następnie Olić.

Swój pojedynek z Augsburgiem pewnie wygrał natomiast Bayern Monachium, który tym samym umocnił się na pozycji lidera, a druga Borussia traci cztery „oczka” do Bawarczyków.

Teraz czas na mecze międzynarodowe, a Bundesliga (podobnie jak wszystkie inne najmocniejsze ligi) powróci za dwa tygodnie. Wtedy też Borussia podejmie u siebie lidera z Monachium.