Grand Prix Łotwy odbędzie się w Rydze

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

Międzynarodowa federacja sportów motorowych przyznała Rydze jeden turniej Grand Prix na żużlu w sezonie 2014. Rok później zawody te odbędą się ponownie w Daugavpils, tak jak dotychczas.

Za rok to jednak Ryga będzie gościć najlepszych żużlowców świata. Wszystko dlatego, że metropolia Łotwy będzie stolicą kulturalną w Europie. W roku 2015 Grand Prix po raz szósty zawita natomiast do Daugavpils, gdzie rozgrywały się zawody w minionym sezonie, po dwóch latach przerwy, kiedy to Łotwa nie organizowała żadnej rundy cyklu.
sgp-logo
Dyrektor wykonawczy firmy BSI podkreśla, że organizacja takiego turnieju w stolicy kraju jeszcze bardziej wzbudzi zainteresowanie żużlem na Łotwie.

– Przeniesienie GP z Daugavpils do Rygi jest wspaniałą informacją. To doskonała promocja nie tylko żużla, ale całego sportu w tym kraju. W 2014 roku Ryga będzie europejską stolicą kultury, co korzystnie wpłynie także na widowisko sportowe jakim jest żużel – komentuje Bellamy, dodając: – Jestem przekonany, że wielu ludzi z całej Europy weźmie udział w tym widowisku.

ABielatowicz

źródło:
speedwaygp.com
skysports.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry