Nie będzie zakazu dla uczestników Grand Prix

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

Kilkanaście dni temu organizacja sportów motorowych FIM Europe wysłała zawiadomienie do firmy One Sport, organizatora Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, o zakazie jazdy w europejskiej imprezie zawodnikom z cyklu Grand Prix. Po ostatnim posiedzeniu FIM odwołało jednak wcześniejsze postanowienie i prawdopodobnie żużlowcy z GP będą mogli startować także w mistrzostwach Europy.
sgp-logo
Firma One Sport chciała zgłosić sprawę do sądu i zażądać około miliona euro odszkodowania. Głównie te czynniki wpłynęły na zmianę decyzji przez FIM. Nad firmą organizującą mistrzostwa świata wisiała także wizja tego, że zawodnicy zgłoszą sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Zakaz startów byłby bowiem zakazem wykonywania zawodu.

Wygląda więc na to, że mistrzostwa Starego Kontynentu na żużlu ponownie będą bardzo silnie obsadzone. W cyklu weźmie udział pierwsza trójka tego sezonu, czyli Martin Vaculik, Grigorij Łaguta i Nicki Pedersen. Dzikie karty wcześniej otrzymali już Andreas Jonsson i Emil Sajfutdinow. Na pewno kolejną otrzyma Tomasz Gollob i do dyspozycji pozostanie jeszcze jedna. Jeśli chodzi o kalendarz, to nie jest jeszcze znany, jednak na pewno jedna runda odbędzie się w rosyjskim Togliati. Podobnie jak w tym sezonie jeden turniej zagości w Polsce. Organizatorzy chcą także, by uczestników SEC ugościły Niemcy, oraz Szwecja, Dania lub Wielka Brytania.

A.Bielatowicz

źródło:

zuzelend.com
przegladsportowy.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry