Pisarskie „Mam talent” we Włoszech

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA, WYDARZENIA KULTURALNE

Włochy, podobnie jak Polska, zmagają się z niskimi statystykami czytelnictwa i trudną sytuacją finansową na rynku książki. Jak promować skutecznie czytelnictwo? Na nowy pomysł wpadli pomysłodawcy programu „Masterpiece”, wzorowanego na dotychczasowych programach kulinarnych i muzycznych na żywo.

„Masterpiece” ma za zadanie nie tylko wypromować czytelnictwo, ale wynagrodzić najlepszego uczestnika programu nagrodą w postaci 100-tysięcznego nakładu jego książki. Uczestnicy programu będą spotykali się w studiu i pod okiem jurorów oraz kamer mieli za zadanie napisać w ciągu 30 minut tekst na zadany temat.

fot. RAI3

fot. RAI3


Najgorsza dwójka będzie musiała przekonać celebry tę w…windzie, aby pozwolił tylko jednej osobie z dwójki zostać w programie.

Czy taki format show się sprawdzi? Czy faktycznie wpłynie na promowanie czytelnictwa, czy tylko zwiększy sławę jurorów i celebrytów? Można sobie zadawać pytanie, czy w ciągu 30 minut na żywo w studiu i pod okiem kamer można napisać cokolwiek wartościowego. Program wystartował w ubiegłą niedzielę – jest to pierwsze show takiego typu.

Program możecie obejrzeć w całości na stronie telewizji RAI: Rai 3 – Masterpiece

Katarzyna Kupczyk, źródło: RAI3

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry