Wojciech Szczęsny z nowym kontraktem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Sobotnie media donoszą informacje, że Arsenal postanowił dłużej korzystać z usług Wojciecha Szczęsnego, przedłużając z nim kontrakt do 2018 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu nowej umowy – komentował Szczęsny – Arsenal jest jak rodzina, świetnie się tutaj czuje i cieszę się, że będę mógł pozostać na Emirates dłużej.

sxc

sxc


– Od siedmiu lat jestem w Arsenalu i chciałbym bardzo podziękować ludziom, którzy we mnie wierzyli, a także za wszelkie wsparcie płynące od kibiców. Tony Robert jest jednym z tego grona, któremu szczególnie chciałbym podziękować. To dzięki niemu udanie wszedłem w dorosłą piłkę. Przecież przychodząc do Londynu byłem jeszcze młodym chłopakiem. Teraz jestem dumny, że mogę grać w Arsenalu. W najbliższych latach chciałbym pomóc klubowi w zdobywaniu trofeów – kontynuował polski bramkarz.

Na temat nowego kontraktu wypowiedział się także menedżer Arsenalu, Arsene Wenger:

– Bardzo cieszymy się, że Szczęsny zostanie w klubie na dłużej. Zawsze wierzyłem w tego chłopaka i teraz udowadnia, że się nie myliłem. Polak dysponuje znakomitym refleksem, a także jest silny psychicznie, co jest w sporcie bardzo ważne. Ciągle się jednak rozwija i może być jeszcze lepszym golkiperem. Co ważne, wiążemy z nim przyszłość Arsenalu.

Wojciech Szczęsny w Arsenalu jest od 2006 roku. Debiut w podstawowej drużynie zaliczył trzy lata później. W kadrze narodowej reprezentacji Polski zagrał 15 razy.

A.Bielatowicz

źródło:

guardian.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry