Krzysztof Biegun sensacyjnym zwycięzcą w Klingenthal !

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

O wysokiej formie Polaków mówiono od dawna. W gronie faworytów do zwycięstwa w pierwszym indywidualnym konkursie skoków narciarskich w tym sezonie wymieniano Piotra Żyłę, czy Kamila Stocha. Inauguracyjne zawody wygrał jednak inny reprezentant Polski, Krzysztof Biegun.

Po długich oczekiwaniach doszło do rozegrania pierwszej serii konkursowej. Pierwszym Polakiem, który oddał skok w zawodach był Krzysztof Biegun. Młody zawodnik wylądował na 142,5 m. Tak dobrej próby nie oddał Jan Ziobro, chociaż skoczył 134,5 metra, co także było znakomitym wynikiem. Po tych próbach obydwaj w/w Polacy byli na czele klasyfikacji konkursu. Trzeci nasz reprezentant, Stefan Hula, skoczył zaledwie 110 metrów. Otrzymał także bardzo słabe noty za styl i po swojej próbie został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu, tracąc jednocześnie szanse na awans do finałowej „trzydziestki”.

Kolejnym Polakiem, który usiadł na belce startowej był Dawid Kubacki. Polak lądował na 125,5m. Na czele pozostawał cały czas Biegun. Z 35. numerem zaprezentował się Maciej Kot, który oddał skok na 132m. Chwilę później przy lądowaniu upadł Adreas Kofler, który dodatkowo wpadł w metalową bandę. Austriacki skoczek został zwieziony na noszach z dolnej części zeskoku.

Piotr Żyła lądował na 138 metrze i po swojej próbie został sklasyfikowany na czwartej lokacie. Ostatnim z naszych skoczków był Kamil Stoch, który przy swojej próbie miał bardzo złe warunki, podobnie zresztą jak wszyscy zawodnicy pierwszej dziesiątki i ostatecznie nie zmieścił się w pierwszej „trzydziestce” konkursu.

Przed ostatnimi dwoma skokami Bardala i Schlierenzauera nastąpiła dłuższa przerwa ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Rozegranie drugiej serii już wtedy wydawało się mało realne. Zarówno Bardal, jak i Schlierenzauer odmówili występu.

Druga seria ostatecznie nie została rozegrana i za oficjalne uznano wyniki z pierwszej odsłony, co oznaczało, że Krzysztof Biegun wygrał inauguracyjny konkurs w tegorocznym Pucharze Świata.