Puchar Świata: Czwarte miejsce Polaków

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich doszło do konfrontacji drużynowej na skoczni w Klingenthal. Polacy zajęli czwarte miejsce, jednak pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom i skoczkom.

W pierwszej serii startów Piotr Żyła uzyskał 133,5 metra. W drugiej rundzie znakomicie spisał się Krzysztof Biegun, który lądował na 141 metrze. Tuż po nim pół metra dalej skoczył Robert Kranjec i Słoweńcy objęli prowadzenie, na które bardzo szybko odpowiedzieli Niemcy. Na półmetku pierwszej serii Polacy plasowali się na trzecim miejscu, natomiast prowadzili reprezentanci Niemiec.

fot. Sławek/cc2.0

fot. Sławek/cc2.0


Trzecim z naszych reprezentantów był Dawid Kubacki. Polak skoczył 123 metry, po którego próbie nasza drużyna objęła prowadzenie. Zostało ono jednak szybko stracone na rzecz Słoweńców. W czwartej próbie Kamil Stoch lądował na 132,5 m. Po tej próbie nasza reprezentacja spadła na drugą lokatę za Japończyków. Ostatecznie najlepsi po pierwszej serii skoków okazali się Słoweńcy, natomiast polska reprezentacja uplasowała się na czwartym miejscu.

Znakomitym skokiem na 145m rozpoczął drugą serię dla Polski Piotr Żyła. Po jego skoku jury zdecydowało się obniżyć nieco belkę startową, po czym nastąpiła znaczna przerwa z powodu zbyt dużego wiatru. Ostatecznie druga runda została anulowana i odwołana. Powodem zbyt silne podmuchy wiatru.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry