NASA wesprze Statoil w poszukiwaniach

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Norweskie przedsiębiorstwo Statoil, które posiada swoje stacje benzynowe aż w 8 krajach świata podpisało dziś umowę z amerykańską agencją kosmiczną NASA. Porozumienie dotyczy dalszego postępu technologicznego w kwestii poszukiwania i wydobycia surowców paliwowych (ropy naftowej i gazu ziemnego). Badaniami zajmie się Jet Propulsion Laboratory (Laboratorium Napędów Lotniczych) zajmujące się paliwami lotniczymi. Kontrakt ma być kolejnym świadectwem tego, że NASA wspiera rozwój naukowy nie tylko w kosmosie, ale i na Ziemi.

nasa logo

nasa logo


Statoil jest przedstawicielem jednego z najbardziej wyspecjalizowanych technologicznie producentów energii. Na badania, postęp technologiczny i innowacje przeznacza rocznie około 550 milionów USD. Umowę można postrzegać nie tylko w kontekście rozwoju, ale i wizerunku firmy. Spółka uchodzi za jedną z najlepiej rozwiniętych w swoim sektorze, a mimo to wciąż poszukuje nowszych i bezpieczniejszych rozwiązań.

Porozumienie pomiędzy Statoilem i NASA będzie trwało od 2013 do 2018 roku. Strony przewidują, że w przyszłości współpraca może się przedłużyć.

Badacze skupią się na poszukiwaniu nowych narzędzi i materiałów. Planują również zmodernizować technologię robotyki oraz systemów komputerowych służących wykrywaniu surowców.

Piotr Szymański

Źródła:
http://nafta.wnp.pl/statoil-podpisal-umowe-z-nasa,212148_1_0_0.html
http://www.statoil.com/en/NewsAndMedia/News/2013/Pages/22Nov_NASA.aspx

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry